صنایع غذایی

کشاورزی

تغذیه

ایرفای

عضویت در خبرنامه

جدید ترین نوشته ها

بعد از روغن نوبت به کره رسید! کره طلا شد!

بازدید : 552
نظرات : ۰
چهارشنبه ۲۵ / اردیبهشت ماه / ۱۳۹۲
کد مطلب : 2293


به گزارش ایرفای به نقل از ایسنا، پس از پایان بحران توزیع روغن در بازار این بار گویا نوبت به کره رسیده است، به طوری که گزارش‌های رسیده حاکی از کمبود عرضه آن در فروشگاه‌های سراسری و مراکز خرده فروشی است. بازار بعد از اعلام حذف ارز مرجع از کالاهای اساسی دچار تب و تاب […]
گردآوری : ایرفای

به گزارش ایرفای به نقل از ایسنا، پس از پایان بحران توزیع روغن در بازار این بار گویا نوبت به کره رسیده است، به طوری که گزارش‌های رسیده حاکی از کمبود عرضه آن در فروشگاه‌های سراسری و مراکز خرده فروشی است.
بعد از روغن این بار نوبت به کره رسید! کره طلا شد!
بازار بعد از اعلام حذف ارز مرجع از کالاهای اساسی دچار تب و تاب شدیدی شد. ابتدا با اعلام افزایش ۳۵ درصدی روغن این کالا با کمبود در بازار مواجه شد که پس از آن با اعلام توزیع ۱۰۰ هزار تن روغن خام به کارخانه‌ها هرچند قیمت آن کاهش نیافت ولی در برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی با قیمت بالایی به فروش می‌رسد.
 
در چند هفته گذشته نیز به دلیل مشکل عدم تخصیص ارز و کاهش تولید کره، این کالا در مغازه‌ها کمیاب شده و عده‌ای نیز اقدام به افزایش قیمت و احتکار این محصول به خصوص در بعضی از برندها کرده‌اند.
 
در همین زمینه دبیر انجمن صنایع لبنی اصلی ترین عامل کمیاب شدن کره را عدم ترخیص ۱۸ هزار تن کره از گمرک دانسته که به دلیل اختصاص نیافتن ارز از سوی بانک مرکزی پنج ماه در انتظار ترخیص این کالا هستند.
 
یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز کمبود کره در برخی برندها را تایید کرده و در این باره گفته که مشکل کمبود کره در بازار حل می‌شود.
 
به گفته وی، موجودی کارخانه‌های تولیدکننده کره تمام شده است. البته کره خام به کشور وارد و منتظر هماهنگی‌های لازم برای دریافت ارز و ترخیص این کالا از بنادر هستیم.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظراتمطالب جنجالی

مطالب جالب و خواندنی

خلاصه آمار سایت