صنایع غذایی

کشاورزی

تغذیه

ایرفای

عضویت در خبرنامه

جدید ترین نوشته ها

برنج غنی شده با روی برای اولین بار در جهان تولید شد

بازدید : 543
نظرات : ۰
جمعه ۱۵ / شهریور ماه / ۱۳۹۲
کد مطلب : 2495


دانشمندان موسسه تحقیقاتی برنج بنگلادش نخستین برنج غنی شده با روی را به عنوان یک موفقیت در عرصه امنیت غذایی تولید کردند.   به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت ملی بذر در سنگاپور این هفته با عرضه رسمی این بذرها به کشاورزان برای کاشت موافقت کرده اند. این موفقیت دربرگیرنده تولید چهار نوع برنج جدید بوده […]
گردآوری : ایرفای

دانشمندان موسسه تحقیقاتی برنج بنگلادش نخستین برنج غنی شده با روی را به عنوان یک موفقیت در عرصه امنیت غذایی تولید کردند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت ملی بذر در سنگاپور این هفته با عرضه رسمی این بذرها به کشاورزان برای کاشت موافقت کرده اند.

برنج غنی شده با روی برای اولین بار در جهان تولید شد

این موفقیت دربرگیرنده تولید چهار نوع برنج جدید بوده است که در آن میان گونه غنی شده با عنصر روی بیشترین توجه را به خود معطوف داشته است چرا که این نوع برنج با التزامات ریزمغزیهای مورد نیاز برای بدن تطابق دارد.
 
محققان موسسه تحقیقاتی برنج بنگلادش انتظار دارند که برنج غنی شده با روی نقش مهمی در کاهش نرخ مرگ و میر کودکان براثر سوء تغذیه ایفا کند.
 
این برنج که در نوع خود بی نظیر است طی ۱۰۰ روز قابل برداشت می شود و برای کشاورز حد مطلوب مزایا را به همراه دارد.
 
گفته شده است که کشاورزان می توانند ۳٫۵ تن برنج در هر هکتار برداشت کنند، علاوه براین اگر این پرورش برنج به طور مناسب صورت گیرد، ۴٫۵ تا ۵ تن در هر هکتار قابل برداشت خواهد بود.
 
روی از عناصر ضروری زندگی انسان است که برای بقاء و زندگی وی لازم است. بر اساس بسیاری از منابع، مصرف قرصهای حاوی روی می‌تواند در برابر سرما خوردگی و آنفولانزا ایمنی ایجاد کند. با این حال هنوز بر سر این مساله اختلاف نظر وجود دارد.
 
در واقع روی یک ماده معدنی اصلی کمیاب است که بعد از آهن، بیشترین میزان را در بدن داراست. روی به طور عمده در ماهیچه‌ها ذخیره می‌شود، اما در سلولهای خونی سفید و قرمز، پرده شبکیه چشم، استخوا‏‏ن‏ها، پوست، کلیه‏ ها، کبد و پانکراس نیز یافت می‌شود.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظراتمطالب جنجالی

مطالب جالب و خواندنی

خلاصه آمار سایت