.
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

مدیرعامل شرکت تخصصی بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: ۲۲۰ میلیارد تومان از مطالبات معوقه گندم کاران را پرداخت کرده ایم.

220 میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

عباس قبادی در خصوص میزان گندم خریداری شده از کشاورزان، اظهار داشت: در دوهفته گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان خرید از کشاورزان انجام شده، که ۲۲۰ میلیارد تومان آن در روز گذشته واریز شده و قابل برداشت است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در رابطه با میزان نیاز کشور به گندم وارداتی افزود: براساس برآوردها ۷٫۵ میلیون تن واردات گندم خواهیم داشت که شورای خرید مناقصات و مکانیزم لازم را برگزار خواهد کرد و قطعاً مقدار واردات با در نظر گرفتن میزان خرید گندم داخل کشور خواهد بود.
 
قبادی تاکید کرد: ذخایر کالا های اساسی کشور در وضعیت خوبی هستند، به عنوان مثال گندم به نسبت پارسال ۲۰ درصد رشد موجودی دارد و همچنین برنج و شکر و روغن نیز وضعیتی مشابه گندم دارند و در کل ثابت خوبی بر کشور در زمینه تامین کالاهای اساسی حاکم است.
 
معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت افززود: در حال حاضر همه کالاهای اساسی با ارز مبادله‌ای ترخیص می‌شوند و برای برخی کالاها شامل گندم ،برنج ، روغن ،دانه های روغنی جو،کنجاله وذرت، دولت مابه‌التفاوت ارزی پرداخت می کند.
 
مدیرعامل شرکت تخصصی بازرگانی دولتی ایران درخصوص وضعیت نان صنعتی کشور گفت: ۴۵۰ تن تولید نان صنعتی داریم در صورتیکه ظرفیت تولید بالقوه کشور دو برابر تولیدکنونی است.
 
وی در پایان اعلام کرد: قبل از هدفمندی یک میلیون تن مصرف ماهانه گندم داشته‌ایم، ولی در سال اخیر با ۲۰۰ هزار تن کاهش در مصرف گندم، به ۸۰۰ هزار تن رسیده است که با توجه به افزایش جمعیت و افزایش مصرف نان می‌توان گفت که آن میزان نانی که در گذشته دور ریخته می‌شد، بهبود کیفیت یافته و به مصرف انسانی می رسد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true