×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش ایرفای به نقل از خبرگزاری مهر، حمیدرضا جانباز با اعلام اینکه ۵۱۷ شهر کشور امسال در آستانه تنش آبی قرار دارند گفت: مشکلات آبی به دلیل کاهش ریزش نزولات آسمانی است.

517 شهر در آستانه تنش آبی!

مشاور وزیر نیرو اظهارداشت: متوسط بارش در هفت ماه پُربارش سال آبی ۹۳-۹۲ از پنج درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است. وی افزود: کمبود بارش و کاهش روان آب ها در کشور، رشد ناموزون جمعیت، افزایش حاشیه نشینی در شهرها، عدم انطباق طرح های توسعه ای با مدیریت آب و عدم اتکا به طرح های آمایش سرزمین چالش های مدیریت آب را جدی می کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مدیریت درآمد – هزینه و اقتصاد آب تاکید کرد: امسال که مزین به شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است باید به فرهنگ مدیریت مصرف و اقتصاد مقاومتی در سطح شرکت های وزارت نیرو توجه ویژه ای شود.

جانباز افزود: موضوع جیره بندی آب و حفظ کیفیت آن از مهم ترین خط قرمزهای وزارت نیرو است، لذا در هر شرایطی باید کیفیت آب شرب در حد استاندارد حفظ شود.

وی گفت: خشکسالی و چالش های تامین آب در خراسان رضوی به مراتب سخت تر از سایر نقاط کشور است زیرا به جز مشهد ۶ شهر در این استان با کمبود آبی ۵۰۰ لیتر در ثانیه، در معرض تنش آبی هستند.

این مقام مسئول در وزارت نیرو بیان داشت: تامین آب مشهد طرحی فراسازمانی است، مقوله تامین آب این شهر با توجه به کاهش آورد رودخانه هریرود و آب سد دوستی موضوعی پیچیده و نیازمند بررسی و برنامه ریزی دقیق است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true