صنایع غذایی

کشاورزی

تغذیه

ایرفای

عضویت در خبرنامه

جدید ترین نوشته ها

تأثیر زرده تخم‌مرغ در تقویت بینایی

بازدید : 784
نظرات : ۰
پنج شنبه ۱۵ / آبان ماه / ۱۳۹۳
کد مطلب : 3211


منابع حیوانی مانند جگر، کره و زرده تخم‌مرغ سرشار از ویتامین A است و به بهبود بینایی فرد کمک می‌کنند. برلیانت بزرگمهر، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: منابع ویتامین A بر میزان بینایی افراد در شب و روز تأثیر می‌گذارد. این ویتامین در منابع حیوانی و گیاهی دیده می‌شود. وی افزود: منابع […]
گردآوری : ایرفای

منابع حیوانی مانند جگر، کره و زرده تخم‌مرغ سرشار از ویتامین A است و به بهبود بینایی فرد کمک می‌کنند.

برلیانت بزرگمهر، متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: منابع ویتامین A بر میزان بینایی افراد در شب و روز تأثیر می‌گذارد. این ویتامین در منابع حیوانی و گیاهی دیده می‌شود.

تأثیر زرده تخم‌مرغ در تقویت بینایی

وی افزود: منابع حیوانی مانند جگر، کره و زرده تخم‌مرغ سرشار از ویتامین A است و در بهبود بینایی فرد مؤثر واقع می‌شود.

این متخصص تغذیه ادامه داد: کاروتینوئید موجود در منابع گیاهی بر اثر واکنش در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود. این کاروتینوئید در سبزی‌هایی که برگ‌های سبزتری دارند، دیده می‌شود. هرچه گیاه برگ سبزتری داشته باشد، میزان ویتامین A بیشتری در آن وجود دارد.

بزرگمهر با اشاره به سبزیجات دارای ویتامین A اظهار داشت: هویج و گوجه‌فرنگی از منابع غنی ویتامین A به شمار می‌رود. سبزیجات علاوه بر ویتامین A، حاوی فیبر و آنتی‌اکسیدان هستند که در سلامت انسان تأثیر زیادی می‌گذارد.

وی عنوان کرد:‌ در مصرف منابع حیوانی ویتامین A به دلیل کلسترول بالایی که در آن وجود دارد، نباید افراط کرد. به خصوص افرادی که کلسترول بالایی دارند یا به بیماری‌های قلبی – عروقی مبتلا هستند.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظراتمطالب جنجالی

مطالب جالب و خواندنی

خلاصه آمار سایت