۳ تا ۵ روز قبل از عید آجیل بخرید

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کرمانشاه گفت: قیمت آجیل ایرانی نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته ‌است.

3239

مرتضی شهبازی، در خصوص قیمت انواع آجیل شب عید، افزود: قیمت آجیل ایرانی تغییر چندانی نداشته، اما آجیل خارجی بسیار گران شده است.

وی آجیل عمده مصرفی مردم را شامل چهار مغز بادام، پسته، فندق و بادام هندی دانست و تصریح کرد: پسته از ۳۵ هزار تا ۴۵ هزار تومان، مغز بادام از ۴۵ هزار تا ۵۵ هزار تومان و بادام هندی از ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کرمانشاه تاکید کرد: در خصوص قیمت فندق اظهار نظر نمی‌کنم، چون بسته به نوع داخلی و خارجی رقم آن متفاوت است.

به گفته شهبازی، امسال کیفیت آجیل کرمانشاه بسیار خوب است و آجیل‌های مرغوبی در بازار وجود دارد.

وی به افراد توصیه کرد: آجیل را ۳ تا ۵ روز قبل از عید بخرند و از خرید آجیلی که دانه‌های آن سالم نیست و لکه دارد، خودداری کنند.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کرمانشاه با بیان اینکه باید آجیل را از مراکز معتبر خرید، ادامه داد: خرید آجیل از مراکز غیرمعتبر عواقبی دارد که بر عهده خود خریدار است، چون ما هیچ نظارتی بر این مراکز و خصوصا دست‌فروشان نداریم.

شهبازی از تشدید نظارت‌ها در روزهای پایانی سال خبر داد و خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند شکایت خود را با تلفن ۳۷۲۷۳۲۳۲ اتحادیه در میان بگذارند.

منبع: ایسنا

محمد ساعتی

سلام. من محمد ساعتی، دانشجوی صنایع غذایی هستم. علاوه بر برنامه نویسی، به زبان انگلیسی و عکاسی هم علاقه دارم. امیدوارم لحظات خوشی را در ایرفای سپری کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *