.
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

مالزی اعلام کرده است آمادگی دارد تخصص خود در عرصه غذاهای حلال را با ژاپن به اشتراک بگذارد. ژاپن به دنبال آن است که پیش از بازی‌های المپیک و پارا المپیک توکیو ۲۰۲۰ صنعت غذای حلال خود را توسعه دهد.

به گزارش ایرفای به نقل از «ژاپن تودی»، یکی از نمایندگان «شرکت توسعه تجارت خارجی مالزی» اظهار داشت مالزی در حال حاضر تنها کشور در جهان است که یک اکوسیستم جامع برای برنامه‌ی توسعه‌ی صنایع حلال ارائه می‌دهد.

او افزود: «این برنامه شامل سیستم‌های صدور گواهینامه، استانداردها و آیین‌نامه‌ها، زیرساخت‌ها، مشوق‌ها، سرمایه‌ی انسانی و بانکداری اسلامی می‌شود که همگی با یک چارچوب موثر از سوی نهادهای دولتی پشتیبانی می‌شود. هر یک از این فعالیت‌ها یک اکوسیستم حلال همه‌جانبه و کامل ایجاد می‌کند».

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد دولت مالزی، به عنوان یکی از دوستان نزدیک ژاپن، بسیار مشتاق است تا تخصص خود در زمینه‌ی صنعت حلال را با ژاپن سهیم شود و به این کشور کمک کند تا صنعت حلال خود را توسعه دهد.

او گفت: «ما ضمنا به دنبال آنیم که شرکت‌های ژاپنی بیشتری را تشویق کنیم تا در حوزه‌ی حلال مشارکت کنند».

به گفته‌ی این مقام مسئول، شرکت توسعه تجارت خارجی مالزی قصد دارد با «سازمان تجارت خارجی ژاپن» همکاری کند تا شرکت‌های مالزیایی و ژاپنی را از طریق برنامه‌های تجاری موازی در کنار یکدیگر قرار دهد و بدین وسیله مشارکت‌های راهبردی فراتری را برقرار کنند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که «یوریکو کویکه» فرماندار توکیو اوایل سال جاری اظهار داشت به منظور تشویق مسلمانان برای سفر به توکیو در جریان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ غذای حلال ارائه خواهد شد.

دولت ژاپن همزمان با آماده سازی توکیو برای میزبانی بازی‌های المپیک و پارا المپیک امیدوار است محصولات حلال در رشد اقتصادی این کشور نقش داشته باشد. این رخداد می‌تواند موقعیت‌های بیشتری را برای توسعه‌ی صنایع حلال در بر داشته باشد.

مثلا، مالزی و بسیاری از دیگر کشورهای مسلمان امیدوارند در قالب توسعه‌ی کسب‌ و کار حلال، از بازی‌های المپیک توکیو سود ببرند.

طبق برخی گزارش‌ها، «نجیب عبدالرزاق» نخست وزیر مالزی در مذاکرات خود با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در نوامبر سال گذشته، پیشنهادهایی را برای تسهیل آماده‌سازی ژاپن در حوزه‌ی غذای حلال در المپیک ۲۰۲۰ مطرح کرده بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true