×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

تازه ترین ها

false
true
false

پس از پرورش برگ های کاهوی قرمز در فضا، حالا نوبت به ارسال باکتری های مهندسی ژنتیکی شده به خارج از جو زمین رسیده است. ناسا در نظر دارد تا با استفاده از این باکتری ها، برای فضانوردانی که ساکن ایستگاه فضایی بین المللی هستند غذا تولید کند.

به گزارش ایرفای، قرار بر این است که این باکتری از سرده آنابائنا مورد آزمایش مستقیم قرار بگیرد. قندی که این سیانوباکتری فتوسنتز و تولید می کند، می تواند تغذیه باکتری های دستکاری ژنتیکی شده دیگری درون سیستمی به نام PowerCell شود.

در مرحله بعد، باکتری های مذکور که مسلما محدود به یک گونه خاص نخواهند بود، برای فضانوردان غذا، سوخت و حتی دارو تولید می کنند. یکی از مهندسین ناسا به کنایه می گوید که اولین مهاجران به آمریکا، به اندازه تمام عمرشان غذا به همراه نداشتند، اما باید در آنجا زندگی خود را ادامه می دادند. بنابراین، روزی فرا می رسد که فضانوردها از زمین تقریبا بی نیاز می شوند.

سفری ۶ ماهه به وسیله ماهواره آلمانی، میزان سختی و مقاومت باکتری ها در شرایط سخت جوی را مورد آزمایش قرار خواهد داد. این ماهواره به گونه ای طراحی شده تا جاذبه مریخ، ماه و جاذبه صفر را شبیه سازی کند تا ببیند باکتری ها در هر وضعیتی، چه واکنشی نشان خواهند داد.

دیجیاتو

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true