×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

تازه ترین ها

false
true
false

وزیر جهادکشاورزی گفت: تولید ریز جلبک قشم به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرفای به نقل از مهر، محمود حجتی در بازدید از واحد تولیدی ریز جلبک در روستای دوستکو قشم گفت: طرح پرورش و تکثیر ریزجلبک از نظر اشتعال و هم از لحاظ دانش بنیان و فنی بودن یک طرح نمونه است. این واحد از فاز آزمایشگاهی خارج شده و از تمام ظرفیت خود در حال بهره برداری است.

وی عنوان کرد: افزایش جمعیت، کمبود منابع غذایی و تقاضای مصرف کنندگان برای دسترسی به مواد غذایی طبیعی و نگرانی آنها از کاربرد مواد شیمیایی مصنوعی به عنوان افزودنی در مواد غذایی سبب شدند تلاش همه جانبه ای برای دسترسی به منابع جدید در تولید مواد غذایی صورت گیرد.

حجتی خاطرنشان کرد: در این راستا استفاده از علم بیوتکنولوژی دربکارگیری میکروارگانیسم هایی چون ریز جلبکها درتولید مواد غذایی، صنایع دارویی و لوازم آرایشی و بهداشتی حائز اهمیت است. جزیره قشم با دارا بودن طبیعت بکر و پاکیزه در مجاورت خلیج فارس همراه با تابش همیشگی نور خورشید امکان تولید ریز جلبک های غنی از مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدانها با کیفیت بالا که یکی از نیازهای حیاتی زندگی مدرن است را فراهم آورده است.

وی همچنین در بازدید از مزارع پرورش میگوی بندرعباس گفت: مزارع پرورش میگو درهرمزگان توسعه می یابد . این سایت هم در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار در حال اجرا است.

وی با بیان اهمیت زیرساخت های سایت پرورش میگو در خشکی افزود: رشد سرمایه گذاری در صنعت پرورش ماهی و میگو در هرمزگان در حال توسعه است و این صنعت نقش زیادی در اقتصاد و اشتغال استان دارد .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true